Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Каліграфія

Оскільки в Японії не існувало своєї писемності, в епоху Нара (VII століття) японці запозичили ієрогліфічні знаки у китайців. Цілком природньо, що ієрогліфи використовувалися і у письменах, пов'язаних з буддизмом, і при введенні нової китайської культури, але оскільки китайська та японська мова - абсолютно різні за своєю структурою, то використовувати ієрогліфи в чистому вигляді було неможливо, саме тому і з'явилися японські алфавіти - хірагана, яка зародилася у вигляді спрощених ієрогліфів, і катакана, яка першопочатково являла собою частини певних ієрогліфів.

Каліграфія, тобто мистецтво красиво писати ієрогліфи пензлем та тушшю, народилась у Китаї, та з часом прийшла до Японії. Але не можна сказати, що сьогодні китайська та японська каліграфія нічим не відрізняються. За віки розвитку японська каліграфія стала абсолютно самостійним мистецтвом з власною стилістикою, естетикою і навіть іншими, ніж у китайській, технічними прийомами.

Здавна в Японії красиві надписи були часткою картин, що зображували природу. Найчастіше це були не просто надписи, а вірші, складені під впливом настрою від того пейзажу, що було зображено. Адже більшість відомих з давніх часів японських художників були одночасно і поетами. Чи навпаки, поети були одночасно і художниками? Так чи інакше, але картини та вірші у Японії були одним цілим. Таким чином, і каліграфія є не простим малюванням надписів, а своєрідною поезією, яка може передати почуття, стан душі, враження художника...

І не обов'язково знати японську мову, щоб відчути ту дивну поетичну атмосферу, яку створюють каліграфічні твори. Можна й самому почати вивчення каліграфії - як відомо, мистецтво не знає кордонів, мовних чи часових розходжень. І кожен з нас має можливість самостійно відчути незвичайний стан душі, що виникає від аромату сухої японської туші, коли її розтирають перед початком роботи... А далі - відчути у руці тремтіння пензля, почути шурхіт його легкого торкання паперу, та навчитися панувати над тими примхливими м'якими візерунками, які створює на папері свавільна туш... І нарешті відчути себе творцем нових світів.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт